خرید نایلون استرچ؛ استعلام قیمت+مشخصات+کاربردها

پیدا کردن نایلون‌هایی مقاوم که بتوانند از محصولات مختلف در برابر شرایط محیطی محافظت کنند، یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان در صنایع مختلف است. نایلون استرچ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بسته‌بندی محصولات تولیدشده است و به خاطر تنوع بالایی که دارد، می‌تواند پاسخگوی طیف وسیعی از تولیدکنندگان باشد. در این مطلب به بررسی عوامل تاثیرگذار بر کیفیت و قیمت نایلون استرچ بسته بندی، مشخصات و کاربردهای آن و در نهایت، نحوه خرید این نایلون از کیهان پلاستیک پرداخته‌ایم.

نایلون استرچ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

تولیدکنندگان نایلون و فیلم، محصولی به نام نایلون استرچ تولید می‌کنند که بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با نام فیلم استرچ نیز شناخته‌شده است. این نوع از نایلون ها یک محصول پلیمری یا همان پلاستیکی هستند که بیشتر در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصول به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد همواره توجه بسیاری از کسانی که نیاز به بسته بندی خوب دارند را جلب کرده است. مهم‌ترین این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

 1. این نایلون در ضخامت‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. به همین دلیل می‌تواند برای محصولات متنوع، پوشش خوبی ایجاد می‌کند. کاربرد انواع نایلون استرچ به صورت دستی و ماشینی است.
 2. کشسانی این نوع از نایلون بسیار بالا است و به راحتی نیز پاره نمی‌شود. به همین دلیل مصرف کننده می‌تواند آن را با خیال راحت دور محصول مورد نظر خود بپیچد.
 3. این نایلون ها به صورت بی‌‌رنگ، رنگی و همچنین مات تولید می‌شوند.
 4. ویژگی مهمی که استرچ‌ها دارند این است که در مقابل نور خورشید مقاوم هستند. یعنی محصولی که با این نایلون ها بسته بندی می‌شود از آسیب نور خورشید در امان می‌ماند.
 5. نایلون های معمولی وقتی در معرض مقدار کمی دما قرار می‌گیرند به راحتی شکل اولیه خود را از دست می‌دهند، اما این نایلون ها در مقابل دما نیز مقاوم هستند.

مزایای استفاده از نایلون استرچ پالت

با بهره گیری از این مدل بسته بندی، از ورود میکروب، گرد و خاک و رطوبت به داخل مواد خوراکی، جلوگیری می‌کنیم. بسته بندی محصول توسط استرچ پالت بند، می‌تواند خطر ناشی از شکستگی، آسیب و ضرب دیدگی محصول را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. استرچ پالت بند، به روند کار سرعت می‌بخشد و فرآیند بسته بندی با سرعت بالایی انجام می‌شود. این نایلون حمل و نقل کالا را نیز راحت تر کرده و هزینه‌های ناشی از حمل و نقل را نیز کاهش می‌دهد. شفاف بودن نایلون باعث می‌شود تا محصول مورد نظر پس از بسته بندی مشخص باشد، در نتیجه محصولات با یکدیگر قاطی نمی‌شوند. 

کاربرد فیلم استرچ بسته بندی

همانطور که به آن اشاره شد، مهم‌ترین کاربرد فیلم استرچ برای بسته بندی نهایی یک یا چند محصول است، به طور کلی استرچ باعث می‌شود تا محصول یا محصولات مورد نظری که با این نوع پلاستیک بسته بندی شده اند از هر گونه گرد، غبار، لکه، کثیفی، ضربه و دیگر عوامل خارجی محفوظ بماند. همچنین حمل نقل محصولاتی که استرچ پیچ شده اند بسیار راحت تر است و نظم بیشتری نیز دارد. 

انواع نایلون استرچ بر حسب تعداد لایه

فیلم استرچ با دستگاه های مختلفی تولید می شود که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. نایلون‌های استرچ به صورت معمول دارای 3 و 5 لایه هستند. نایلون استرچ ۵ لایه دارای مقاومت، استحکام و از همه مهم تر کشسانی بالاتری است، در نمونه های ۵ لایه هر ۱ متر تا ۷ متر و بیشتر خاصیت کشسانی دارد که باعث می شود با متراژ کمتر محصولات بیشتری بسته بندی شود.

معرفی انواع استرچ و ویژگی‌های آن‌ها

در کارخانه‌ها محصولات متنوعی از جمله مواد غذایی و قطعات مختلف صنعتی تولید می‌شوند. از این رو همه این محصولات به بسته بندی نیاز دارند. کارخانه‌های پتروشیمی برای رفع نیاز تولیدکنندگان، نایلون های استرچ را در دو نوع غذایی و صنعتی تولید می‌کنند. در ادامه ویژگی‌های هر کدام را بررسی می‌کنیم.

نایلون استرچ غذایی

ویژگی‌های نایلون استرچ صنعت غذایی

مواد غذایی از هر نوعی که باشند احتمال آلودگی آن‌ها زیاد است. نایلون هایی که به صورت ویژه برای محصولات غذایی ساخته می‌شوند کاملا بهداشتی و استریل هستند. این ویژگی از فاسد شدن مواد غذایی روباز مانند سبزی، میوه، حبوبات و شیرینی‌ها جلوگیری می‌کند. استرچ غذایی ویژگی‌های مهم زیر را دارد:

 • مواد غذایی به دو دسته سرد و گرم تقسیم می‌شوند. این نایلون ها به خوبی می‌توانند روی هر ماده غذایی با هر دمایی قرار بگیرند و از آن‌ها در مقابل آلودگی‌ها محافظت کنند.
 • از ورود و خروج هوا به داخل مواد غذایی جلوگیری می‌کند.
 • سلفون استرچ غذایی، برای اینکه به خوبی روی مواد خوراکی را بپوشاند حالت چسبندگی بالایی دارد.
 • این نایلون ها شفاف هستند چون به شدت روی نظر مشتری برای خرید یک محصول غذایی، تأثیر می‌گذارند.
 • استرچ‌هایی که کارخانه‌های مواد غذایی از آن‌ها استفاده می‌کنند کمی ضخیم‌تر از استرچ‌هایی هستند که مصارف خانگی دارند.
 • فیلم استرچ غذایی به صورت رولی عرضه می‌شود. نمونه خانگی آن، رول کوچکی دارد و نمونه‌هایی که کارخانه‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند، رول‌های بزرگ‌تری دارند. رول بودن باعث می‌شود مصرف کننده به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهد.

برای دیدن مشخصات، استعلام قیمت و سفارش استرچ غذایی می‌توانید در قسمت فروشگاهی سایت کیهان پلاستیک وارد صفحه استرچ غذایی شوید.

نایلون-استرچ-بسته-بندی-در-صنعت

نایلون استرچ

ویژگی‌های نایلون استرچ صنعتی

استرچ صنعتی نیز مانند نمونه غذایی آن برای بسته بندی هر چیزی که به غذا ارتباطی ندارد به کار می‌رود. مثلا کسانی که در صنعت کاغذ فعالیت می‌کنند، تولیدکنندگان لوازم خانگی، کارخانه‌های لوازم آرایشی و سایر کارخانه‌هایی که قطعات مختلفی را می‌سازند، این نایلون ها را مورد استفاده قرار می‌دهند. نایلون های استرچ صنعتی چند ویژگی مهم دارند:

 • ضخامت استرچ‌های صنعتی بیشتر از نایلون های غذایی است و در حدود هفت برابر از قدرت کشسانی بالاتری برخوردار هستند. قدرت کشسانی بالا باعث می‌شود که حجم نهایی محصول بسته بندی شده به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند. این مهم تأثیر زیادی در کاهش هزینه‌ها دارد.
 • این نایلون ها به صورت مات و رنگی هم تولید می‌شوند. اگر فردی بخواهد که محصولش پیدا نباشد می‌تواند محصول خود را با نایلون رنگی یا مات سلفون پیچ کند.
 • رول‌های استرچ صنعتی معمولا به صورت بزرگ تولید می‌شوند. البته هر کارخانه‌ای بسته به اینکه ابعاد محصول تولیدی‌اش چقدر است می‌تواند اندازه و ضخامت نایلون مورد استفاده خود را انتخاب کند.
 • استرچ‌های صنعتی می‌توانند از محصولات در مقابل گرد و غبار، دما، حرارت نور خورشید، خراش و ضربه محافظت کنند.

یک نوع از استرچ‌های صنعتی که مناسب برای بسته بندی اکثر کالا‌ها و محصولات  وجود دارد و شما همواره می‌توانید در قسمت فروشگاهی سایت کیهان پلاستیک تمامی مشخصات و ویژگی‌های این محصول را مشاهده کنید، استرچ پالت بند است.

نایلون-استرچ-در-صنعت-کشاورزی

ویژگی‌های نایلون استرچ صنعت بسته بندی کشاورزی

امروزه نایلون استرچ به صنعت کشاورزی هم راه پیدا کرده است. برای غذای دام نیز از نایلون های استرچ، برای بسته بندی آن‌ها استفاده می‌شود. غذای علوفه چون بسیار برای تغذیه دام و زنده نگه داشتن دام مهم است، برای جلو گیری از فاسد شدن و خراب شدن آن احتیاج است، دور از نور خورشید، میکروب‌ها و.. قرار گرفته شود به همین خاطر از استرچ علوفه(سیلاژ) برای بسته بندی علوفه  استفاده ‌می‌شود. در قسمت فروشگاهی سایت ما می‌توانید از این محصول که آن را نایلون بسته بندی علوفه میشناسند دیدن کنید.

تا اینجای این مقاله با انواع نایلون‌های استرچ بسته بندی آشنا شدیم و حالا زمان آن است که، این موضوع رو یکم بشکافیم و با چالش‌ها، نکات و یک سری از مواردی که در بسته بندی تمامی این‌ کالا‌ها؛ با آن مواجه می‌شویم را بشناسیم و با آن‌ها آشناشویم. در آخر این مقاله، اگر سوالی و یا نکاتی که از نظر شما می‌تواند به شما و بقیه کاربران کمک کند را در قسمت دیدگاه  این مقاله برای ما ثبت کنید تا همکاران ما به شما پاسخ دهند و یا در صورت امکان مقاله آن را برای شما تهیه کنند.

قیمت بر اساس میزان سفارش شما محاسبه می‌شود اما به طور کلی بر حسب هر کیلو گرم و میزان سفارش شما با توجه به قیمت مواد اولیه پتروشیمی قیمت نهایی را به شما ارجاع خواهد داد، برای استعلام قیمت تنها کافیست با مشاوران فروش  شرکت نو آوران کیهان پلاستیک پارسام تماس بگیرید.

چرا تولید استرچ صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

 زیرا پر مصرف ترین نایلون‌های پلاستیکی جهت بسته‌بندی‌های صنعتی است. هزینه تولید نایلون‌های استرچ صنعتی ارزان‌تر از سایر نایلون‌های صنعتی است؛ بنابراین دارای قیمت پایین‌تری هم خواهد بود. همچنین این دسته از نایلون ها به نسبت قیمتی که دارند بسیار با کیفیت و کاربردی هستند و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند، درنتیجه بسیار پر طرفدارند هدف تولید استرچ صنعتی، به‌منظور استفاده آن‌ها در کارخانه‌ها، جهت بسته‌بندی نهایی محصول است، به همین علت اهمیت استرچ صنعتی  امروزه در بین صنعت گران قابل اهمیت واقع شده است.

نایلون استرچ بسته بندی در صنعت

نایلون استرچ بسته بندی یک نایلون بسته بندی بسیار مصرفی در صنعت است و معمولاً از همان موادی که در تولید استرچ صنعتی به‌کاررفته تولید می‌شود. تنها تفاوتی که این نایلون‌ها دارند این است که در تولید آن‌ها از مواد پتروشیمی نیز استفاده شده است، از مزیت‌های این نایلون‌های صنعتی، شفافیت بالا و چسبندگی و کشش خوب آن‌ها است.

نایلون-استرچ-بسته-بندی--رنگی

نایلون استرچ

رنگی بودن نایلون های استرچ در صنعت

بسته بندی با نایلون‌های رنگی استرچ، از انواع رایج بسته بندی محصولات در صنایع مختلف است. در واقع یک کاربرد استرچ رنگی در صنعت، استفاده از آن به عنوان ابزار بسته بندی است. اگر بخواهیم بیشترین کاربرد استرچ رنگی در صنعت را معرفی کنیم، باید به پالت‌بندی کالاها اشاره می‌کنیم. دردسری که در حمل و نقل کالاها، باعث مشکل می‌شود، بسته بندی مطمئن و بالا بودن ایمنی آن‌ها است. در تمام مسیر حمل و نقل کالا که به مقصد مورد نظر برسد، محصول بسته بندی شده آسیب نبیند و در ایمن‌ترین حالت، به مقصد برسد.

نایلون استرچ با ویژگی کشسانی و چسبندگی خود، این مشکل را رفع کرده است. نایلون‌های استرچ رنگی نیز همین ویژگی ئ کاربرد را دارند فقط با این تفاوت که بعضی از کالا ها ایجاب می‌کند که بسته بندی آن‌ها با رنگ های مختلف این نایلون‌ها پیچیده شود یا بعضی ها برای این که بسته بندی شیک و قشنگی را تحویل مشتری خود دهند از این دسته از نایلون‌ها استفاده می‌کنند.

نایلون استرچ بسته بندی که آن را بین تولید کننده‌ها و مصرف کننده‌ها با نام های زیادی می‌شناسند، که معروف ترین آن‌ها فیلم استرچ بسته بندی است. نایلون استرچ از آن دسته محصولاتی است، که به علت موارد زیادی، مثل نوسان قیمت مواد اولیه، سایز، وزن و… به سرعت زیادی کم و زیاد می‌شود. همین قضیه باعث شده اکثر تولید کننده‌ در سایت ها قیمت نزنند. در بعضی از روز ها ممکن است، چندین بار قیمت بالا و پایین شود. به همین خاطر باید جهت گرفتن قیمت تماس گرفت.

استفاده از دستگاه‌های موجود برای نایلون‌های استرچ

به طور کلی دستگاه های استرچ به دو نوع مختلف تقسیم بندی می شود که عبارتند از :

 • دستی : این نمونه برای حجم های پایین مورد استفاده قرار می گیرد و نیازمند یک نیرو انسانی برای بسته بندی است، هزینه دستگاه های دستی نسبت به اتوماتیک بسیار پایین‌تر است .
 • اتوماتیک : ماشین آلات اتوماتیک استرچ پالت بند دارای نوع های مختلفی که با توجه به حجم خط تولید و ابعاد بسته بندی مدل مورد نیاز را باید انتخاب کنید .

 از دغدغه‌هایی که کارخانجات مراکز تولید کننده و پخش کننده مواد دارند، بسته بندی صحیح و سریع کالا‌ها و محصولات و حمل و نقل بدون آسیب به آن‌ها است. در زمان قدیم بسته‌بندی‌ها با استفاده از پالت‌های چوبی  یا فلزی انجام می‌شد. اما امروزه از نایلون استرچ یا فیلم استرچ برای بسته بندی محصولات استفاده می‌شود. استرچ بسته‌بندی به دو صورت دستی و ماشینی قابل انجام است. خوب است که تفاوت استرچ بسته بندی دستی و ماشینی را هم بتوانیم از یک دیگر تشخیض دهیم.

در آخر بعد از بررسی تمامی تحقیقات و سوالات خود برای انواع نایلون های استرچ می‌توانید برای این محصولات دستگاه‌های مناسب  بسته بندی خود را پیدا کنید، که آن هم احتیاج به همان تحقیق، پرسش و جستجو است. به طور کلی ممکن است تفاوت هایی بین دستگاه‌ها وجود داشته باشد، ولی برای بسته بندی اکثر کالاها و محصولات با نایلون‌های استرچ احتیاج است، تا با دستگاه استرچ پالت آشنا شویم و کاربرد‌ها و ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 هر کدام از انواع دستگاه استرچ پالت ویژگی‌های متفاوتی دارند که توانایی‌ها و کاربردهای آن‌‌ها را از یکدیگر متمایز می‌سازد. در نتیجه در زمان تهیه این دستگاه‌ها برای بسته‌بندی محموله‌های خود، لازم است به مواردی همچون سایز، پایداری و وزن بار توجه کنید. علاوه‌براین همواره سرعت ماشین و امنیت آن را در نظر داشته باشید.

دستگاه-نایلون-استرچ

بسته بندی محصولات با دستگاه نایلون استرچ

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های بسته‌بندی پالت، بستن پالت توسط استرچ وتسمه و مهار آن با استفاده از تسمه است. ادغام این دو روش، یعنی بستن پالت با استفاده از استرچ و تسمه به صورت همزمان می‌تواند خطرات ناشی از جا‌به‌جایی بار را به حداقل کاهش دهد. آیا به این فکر کرده اید که باز می‌توان رو این مسائل ریز تر شد؟ یعنی درواقع نکات زیادی می‌توانید، برای بسته بندی کالاها با دستگاه‌ها و نایلون‌های بسته بندی درنظر گرفت، در واقع ممکن است که چالش هایی در این کار برای ما پیش‌آید مثل نحوه بستن استرچ پالت و تسمه‌کشی در بسته‌بندی که باید با همه این عوامل آشنایی لازم را داشته باشید.

فروش نایلون استرچ

پس از اتمام فرآیند تولید نایلون استرچ، آن را به صورت رولی در می‌آورند. این رول‌ها به طور معمول 10 کیلویی هستند ولی بر طبق درخواست مشتری می‌توان آن را به صورت‌های دیگر نیز سفارش داد. قیمت فروش نایلون استرچ رولی بر اساس فاکتورهایی مانند عرض، طول، ضخامت و تعداد لایه، استحکام کششی و سایر موارد مربوط به سفارشی سازی تعیین می شود. جهت سفارش محصول و یا اطلاع از قیمت روز، با شماره‌های ذکر شده در سایت تماس حاصل فرمایید. 

کلام آخر

انواع نایلون های استرچ با کیفیت‌های متفاوتی در بازار وجود دارند که می‌توانند پوشش مناسبی برای محصولات مختلف محسوب شوند. البته باید از فیلم استرچ با کیفیتی استفاده کنید تا از محصولات شما در مقابل هر عامل خارجی دیگری به خوبی محافظت کند. شما چه محصولی را با این نایلون ها بسته بندی کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم که تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

 • نایلون استرچ چیست؟

دیدگاه ( 6 )

 1. محمودی7 خرداد 1401

  نایلون استرچ چه فرقی داره با فیلم استرچ؟

  پاسخ
  • کیهان پلاستیک7 خرداد 1401

   سلام تفاوتی ندارن. جدیدا به نام فیلم استرچ میشناسنش

   پاسخ
 2. بهمنی20 دی 1401

  سلام فیلم استرچ همون نایلون استرچه؟

  پاسخ
  • کیهان پلاستیک20 دی 1401

   بله یک محصول هستن که به دو اسم شناخته شده اند

   پاسخ
 3. Ahmad29 بهمن 1401

  نایلون استرچ برای بسته بندی به کار میره؟

  پاسخ
  • کیهان پلاستیک29 بهمن 1401

   سلام
   بله برای بسته بندی، جلوگیری از ضربه و لکه، و همچنین عوامل خارجی از این نایلون استفاده میشود.

   پاسخ
دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*