نایلون صنعتی چیست؟
در این مقاله می خوانیم

 نایلون‌ها یکی از پرکاربردترین محصولات مورد استفاده در صنعت بسته‌بندی به شمار می‌روند. بسته به نوع محصولی که قرار است بسته‌بندی شود و ابعاد و اندازه آن، باید از نوع خاصی نایلون استفاده کرد. برخی نایلون‌ها نقش محافظتی بیشتری برای محصولات ایفا می‌کنند و بیشتر برای بسته‌بندی محصولات حساس نظیر لوازم الکترونیکی و شکستنی استفاده می‌شوند.

اگر می‌خواهید بدانید نایلون صنعتی چیست و انواع نایلون صنعتی در چند دسته طبقه‌بندی می‌شود، در ادامه با ما همراه باشید تا استفاده نایلون در صنایع مختلف را با هم بررسی کنیم.

استفاده نایلون در صنایع مختلف

یکی از انواع نایلون‌های صنعتی، نایلون حبابدار است که برای بسته‌بندی کالاهایی که حفاظت از آن ها حساسیت زیادی دارند، استفاده می‌شوند. بسیاری از لوازم خانگی، تجهیزات الکترونیکی و ظروف شکستنی را به کمک این نایلون‌های حبابدار بسته‌بندی می‌کنند. این نایلون‌ها در دو نوع کیسه‌ای و ورقه‌ای در بازار وجود دارند. اگر تمایل دارید بسته‌بندی در زمان کوتاهی به اتمام برسد، باید از نوع کیسه‌ای آن استفاده کنید.

بسته به نوع متریال پلاستیکی که در تولید نایلون مورد استفاده قرار می‌گیرد،‌ میزان شفافیت نایلون‌ها متفاوت خواهد بود. اگر تمایل دارید محتوای بسته بندی شما دیده شود از نایلون شفاف و اگر نمی خواهید محتوای بسته بندی شما دیده نشود از نایلون مات می‌توان استفاده کرد. گزینه مناسب پیش روی شما استفاده از نایلون‌های غیرشفاف است.

نایلون‌های غیرشفاف یک مزیت دیگر نیز دارند. اگر قصد چاپ نشان تجاری یا نوشته خاصی روی نایلون کیسه‌ای دارید، استفاده از نایلون‌های غیرشفاف گزینه مناسب‌تری است چون باعث می‌شود نوشته‌های روی نایلون بیشتر دیده شود.

عکس نایلون کشاورزی چیست

نایلون‌ها برای مصارف کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای نگهداری محصولات کشاورزی در دراز مدت از روشی به نام سیلاژ استفاده می‌شود. به این ترتیب که پس از برداشت محصولات آن‌ها را داخل بسته‌بندی‌های نایلونی مخصوصی قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود که در دراز مدت مسئله حفظ ارزش غذایی محصولات به خوبی رعایت شود. نایلون کشاورزی یکی از محبوب‌ترین و پر‌‌فروش‌ترین نوع نایلون صنعتی به حساب می‌‌آید.

یکی ویژگی پلاستیک صنعتی که از اهمیت بالایی برخوردار است، قابل بازیافت بودن آن است. نایلون‌های قابل بازیافت در ردیف نایلون‌های درجه یک قرار می‌گیرد و پس از استفاده می‌توان آن ها را به کمک دستگاه‌های مخصوص خرد کرد و مجدد استفاده کرد.

یکی دیگر از نایلون های صنعتی که در صنعت بسته بندی بسیار مورد اهمیت قرار دارد انواع نایلون خیاری یا نایلون بسته بندی خیاری  میتوان نام برد که در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می‌شود و کاربردهای گوناگونی در صنعت‌های فروشگاه‌های غذایی، فروشگاه‌های فرش و مبل، فروش میوه و تره بارها و… می‌توان اشاره کرد.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*