چرا استرچ‌ سیلویی برای بسته‌بندی علوفه مناسب است؟
در این مقاله می خوانیم

شاید استفاده از پلاستیک در کشاورزی چندان مورد توجه نباشد ولی وقتی صحبت از نگهداری و انبار کردن علوفه و غلات می‌شود، استفاده از نایلون سیلویی گزینه مناسبی است که می‌توان از آن استفاده کرد؛ فیلم استرچ سیلو (سیلاژ)  و نایلون عریض بسته بندی علوفه (نایلون سیلویی) درمیان دامداران و کشاورزان بسیاری از کشورها محبوبیت زیادی دارد، چرا که توانسته‌اند دام خود را به راحتی و با هزینه کم غذا بدهند.

پلاستیک سیلویی

سیلاژ به فرآیند تخمیر علوفه‌هایی چون ذرت، جو و … که مناسب برای خوراک دام است، گفته می‌شود. با کمک فرآیند تخمیر، علوفه مدت طولانی‌تری نگهداری شده و دارای مواد مغذی برای خوراک دام است.
پیشینه سیلو کردن علوفه به هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردد.
سیلو از نام یونانی siros به معنای چاله گرفته شده است. در واقع در دوران قدیم به حفره‌ای که بر روی زمین و با هدف انبار ذرت ایجاد می‌کردند، گفته می‌شد.
در نتیجه سیلو کردن به فرآیند نگهداری غذای دام در محلی محفوظ و بدون هوا تحت عمل تخمیر گفته می‌شود. به محل نگهداری علوفه، سیلو گفته می‌شود.
عمل تخمیر سبب می‌شود که علوفه مدت بیشتری در سیلاژ باقی بماند، بدون آن‌که از ارزش غذایی آن کم شود.
سیلو‌ها در فصل گرم آماده و پر می‌شوند با این هدف که در فصل سرد که علوفه و غلات برای برداشت وجود ندارد، توسط دام مصرف شود.

سیلو کردن

انواع سیلوها

سیلو‌ها انواع مختلفی دارند که می‌توان به روش‌های عمودی، افقی، پشته‌ای و پلاستیکی اشاره کرد.
زمانی که سیلو کاملا پوشیده نشده باشد، هوا و رطوبت به راحتی وارد سیلو شده و کیفیت محصول را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این روند موجب خشک شدن محصول، از بین رفتن مواد مغذی، کپک زدن و سایر مشکلات می‌شود. وسعت تلفات محصول در این حالت بسیار بالا است.

بسیاری از کشاورزان هنوز هم از سازه‌ها و روش‌های سنتی مثل خشک کردن علوفه و انبار کردن موادغذایی در سازه‌ها استفاده می‌کنند. اما این روزها نایلون‌ سیلویی به دلیل مزایایی که دارد محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

استرچ سیلویی

در این مقاله برخی از مزایای استفاده از سیلوی پلاستیکی را ذکر خواهیم کرد، بهتر است مطالعه این مقاله را از دست ندهید

1. ماندگاری
بسته‌بندی‌های پلاستیکی سیلو نسبت به بسته‌بندی‌های معمولی دوام و طول عمر بیشتری دارند. این بدین معنا که می‌توان بیش از یک بار از نایلون‌های سیلویی استفاده کرد. این نایلون‌ها خواص مکانیکی عالی در برابر فشار و ضربه دارند.

2. سریع و کارآمد
استفاده از این نایلون‌ها باعث پیچیده شدن سریع به دور بسته‌‌ها می‌شود. از آنجایی که مواد پلاستیکی به‌گونه‌ای هستند که به راحتی نمی‌شکنند و راحت شکل می‌گیرند، به این معناست که می‌توان کارهای بیشتری را در حداقل زمان ممکن انجام داد.

3.دخیره‌سازی ایمن
این نایلون‌ سیلویی از مواد مصنوعی ساخته شده که هیچ‌گونه عنصر سختی در آن‌ها وجود ندارد در نتیجه باعث تغییر یا اختلال در طراوت علوفه نمی‌شوند.
ذخیره‌سازی علوفه در بسته‌بندی‌های پلاستیکی سیلو می‌تواند به‌طور موثری تازگی علوفه را حفظ کند.
علاوه بر این نایلون‌های سیلویی از هر لحاظ در ذخیره‌سازی محصول کمک می‌کنند. به این معنا که علاوه بر حفاظت در برابر آسیب‌ها خارجی، از کپک زدن و از بین رفتن علوفه محافظت می‌کنند. در هر حالت علوفه تازه و مغذی باقی می‌ماند و به محض تبدیل شدن به خوراک حیوانات مزایای زیادی برای دام خواهد داشت.

4. سیلوی پلاستیکی به شرایط آب و هوایی حساس نیست و به راحتی قابل جابه‌جایی است.

5. میزان اتلاف مواد غذایی را به حداقل میزان میرساند. (نکتدر سیلوی خندقی بیش از 20 درصد مواد هدر می‌رود، درحالی‌که با استفاده از سیلوی پلاستیکی این میزان به 5 درصد کاهش می‌یابد.)

6. هزینه‌ ذخیره‌سازی آن‌ها کم است و در نتیجه هزینه‌های ناشی از احداث سیلوهای خندقی از بین می‌رود.

7. مدت زمان تخمیر در سیلوی پلاستیکی با استفاده از افزودنی‌هایی مثل باکتری‌های بی‌هوازی در این نایلون‌ها کم است.

نکته دیگری که باید بدانید این است که این دسته از نایلون یکی از انواع نایلون کشاورزی است و برای کشاورزان و دامداران بسیار قابل اهمیت است.

سیلوی پلاستیکی

کشاورزان باید در نظر داشته باشند که نایلون سیلویی نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید، باران، حشرات و… قرار بگیرد، همچنین پس از باز شدن سیلوها، در کمترین زمان ممکن توسط دام مصرف شود؛ همچنین برای اطلاعات بیشتر و مقایسه این دو محصول شبیه به هم میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید یا به دو صفحه محصول خرید فیلم استرچ سیلو(سیلاژ) و خرید نایلون عریض بسته بندی علوفه مراجعه کنید و ویدیو هایی که در این دوصفحه گذاشته شده را حتما تماشا کنید و راجب فرق این دو محصول و ویژگی های آن بهره مند شوید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*