نایلون بسته بندی علوفه چیست؟

نایلون‌های بسته‌بندی در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارند. یکی از کاربردهای مهم این نایلون‌ها در مشاغل کشاورزی و دامپروری، نایلون عریض بسته بندی علوفه است. در سال‌های اخیر یک روش جدید برای نگهداری علوفه مورد نیاز دام‌ها ابداع شده ‌است؛ در این روش برای ذخیره‌سازی علوفه، از نایلون بسته بندی علوفه ای استفاده می‌شود. این نایلون‌ها در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید و روانه بازار می‌شود. در ادامه به معرفی این نایلون‌ها می‌پردازیم.

نام‌های دیگر نایلون بسته بندی علوفه

به روش ذخیره‌سازی علوفه به کمک نایلون‌های پلاستیکی، سیلاژ علوفه نیز گفته می‌شود. سیلاژ اصطلاحی است که برای تخمیر ذرت،‌ جو و … به‌کار برده می‌شود. در گذشته برای نگهداری علوفه از سیلو استفاده می‌شد. اما همان‌طور که می‌دانید سیلوها را با حفر چاله در زمین ایجاد می‌کنند. نایلون‌ بسته ‌بندی ذرت علوفه ای نیز به نوعی الهام گرفته از همان سیلو‌ها هستند و همان نقش را برای ما ایفا می‌کنند؛ البته با هزینه بسیار کمتر و کاربری راحت‌تر. لذا به روش بسته بندی غلات و ذرت به کمک نایلون‌ها، سیلویی کردن و به نایلون بسته بندی ذرت علوفه ‌ای، نایلون سیلو گفته می‌شود.

دلایل استفاده از نایلون بسته بندی علوفه

نایلون بسته بندی علوفه ای به چند دلیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین این دلایل عبارتند از:

حفظ ارزش غذایی علوفه

در روش سنتی نگهداری علوفه، با خشک کردن ماندگاری آن را افزایش می‌دهند. در این روش بخش قابل توجهی از پروتئین و مواد معدنی مفید موجود در علوفه از بین می‌رود. اما استفاده از بسته بندی به روش سیلاژ، به دلیل فرآیند تخمیر که در علوفه، ذرت یا غلات به وقوع می‌پیوندد، ارزش غذایی محصولات به طرز چشمگیری حفظ می‌شود.

جلوگیری از قرار گرفتن علوفه در معرض هوای آزاد

در روش سنتی نگهداری علوفه، علوفه تا مدت‌ها در معرض آلاینده‌های محیطی قرار می‌گیرد. اما بسته‌بندی آنها به کمک نایلون بسته بندی علوفه ای این امکان را به وجود می‌آورد که از بروز هر گونه آفت در علوفه در جلوگیری شود. به این ترتیب میزان هدر رفتن علوفه نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.

نکته بعدی این است که به کمک بسته‌بندی می‌توان هوای در جریان میان علوفه را تخلیه کرد. به این ترتیب ماندگاری علوفه را می‌توان حتی برای دو سال تضمین کرد.

جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و بارش باران

حفظ سطح رطوبت علوفه تاثیر بسیار زیادی در مدت زمان نگهداری آن دارد. به کمک بسته‌بندی‌ سیلویی، می‌توان علوفه را از تابش مستقیم خورشید که موجب کاهش سطح رطوبت می‌شود و بارش باران که باعث افزایش سطح رطوبت آنها می‌گردد، حفظ نمود.

باید توجه داشته باشید رطوبت علوفه را در طول مدت نگهداری در سطح 20 درصد نگه ‌دارید. افت شدید رطوبت باعث خشک شدن علوفه و کاهش ارزش غذایی آن می‌شود. از طرف دیگر افزایش بیش از حد رطوبت نیز موجب کپک زدن و فاسد شدن محصول می‌شود.

ویژگی‌های پلاستیک علوفه مرغوب

ویژگی‌های پلاستیک علوفه مرغوب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که نایلون بسته بندی ذرت علوفه ای باید دارا باشد، تحمل وزن بسیار بالای آنها است؛ چراکه معمولا علوفه را در ابعاد و حجم بزرگ بسته‌بندی می‌کنند. به این دلیل باید کیفیت و ضخامت نایلون‌های سیلویی بالا باشد.

همان طور که در بالا ذکر شد، نایلون بسته بندی علوفه‌ ای مناسب باید از علوفه در مقابل تابش نور خورشید نیز محافظت کند. لذا برای بسته‌بندی ذرت، غلات، علوفه یا هر محصول دیگر باید از پلاستیک با رنگ‌بندی مناسب و با کیفیت استفاده کنید تا بتواند مانع از رسیدن تابش خورشید به محصول شود.

مواد اولیه مورد استفاده در تولید نایلون بسته‌بندی غلات و علوفه یک پارامتر مهم در تعیین قیمت تمام شده آن است. با توجه به نوع کاربری این محصول، نیازی به استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب و درجه یک پتروشیمی نیست؛ چون این نایلون‌ سیلو کاربری تزئینی ندارد. لذا پیشنهاد ما به شما این است که از نایلون‌هایی که از مواد اولیه درجه دو تولید می‌شوند، استفاده کنید. به این ترتیب هزینه تهیه آنها نیز کاهش پیدا می‌کند.

همچنین برای آشنایی بیشتر به سوال، چرا نایلون‌ سیلویی برای بسته‌بندی علوفه مناسب است؟ میتوانید مقاله آن را در سایت ما مطالعه بفرمایید، و حتی اگر راجب خود محصول نیز،کنجکاو شده اید میتوانید باشماره های زیر تماس حاصل بفرمایید یا به صفحه خرید نایلون عریض بسته بندی علوفه مراجعه کنید.

شماره های تماس شرکت کیهان پلاستیک

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*