فیلم شرینک بسته بندی

 فیلم شرینک (که در بین عموم به شرینگ و یا شیرینگ نیز شناخته می‌شود)، یکی از محصولات پرکاربردی است که از مواد پلیمری ساخته می‌شود. فیلم شرینک می‌تواند به گونه‌ای ساخته شود که از هر دو جهت جمع شود. (هم جهت افقی و هم جهت عمودی) فیلم شرینک در حین بسته‌بندی و زمانی که به آن گرما داده می‌شود، کشیده شده و به راحتی شکل می‌گیرد. خنک‌کردن این فیلم‌ها باعث مقاومت فیلم شرینک بسته بندی شده و مجددا به ابعاد اولیه خود برگشته می‌شود. این مقاله راهنمای جامع درباره خرید انواع فیلم شرینک است، که اطلاعات خوبی ر اقبل تهیه این محصول به شما می‌دهد.

فیلم شیرینک چیست؟ 

صنعت بسته‌بندی برای محافظت و نگهداری محصولات، گزینه‌های متعددی از نایلون‌ها را پیش روی خود دارد که متناسب با نیاز و کاربری مورد انتظار، به انتخاب بهترین گزینه می‌پردازد. یکی از نایلون‌های پرمصرف در این بازار، بسته بندی فیلم‌ شرینک است که در انواع مختلفی در بازار وجود دارد. به طور کلی سه نوع از فیلم‌های شرینک در بازار به فروش می‌رسند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

فیلم‌های شرینک به نوعی پوشش پلاستیکی گفته می‌شود که برای بسته‌بندی و پوشش محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که قصد بسته‌بندی کالایی با این نایلون را داشته باشید، باید از دستگاه شیرینگ پک استفاده کنید. یک نکته مهم‌ در خصوص انواع فیلم شرینک، شفاف بودن ظاهر آن‌ها است. نحوه کار با دستگاه شیرینگ پک به این صورت است که ابتدا یک لایه از این فیلم‌ها را متناسب با اندازه کالا برش می‌دهند و دور محصول می‌پیچند. سپس نایلون و کالا را از تونل حرارتی دستگاه عبور می‌دهند؛ به این ترتیب نایلون آماده بسته‌بندی محصول می‌شود.

در ادامه فرآیند خنک‌کاری، روی نایلون انجام می‌شود. به این ترتیب نایلون منقبض می‌شود و مانند یک غلاف به دور کالا پیچده می‌شود. نمونه‌ای از این نوع بسته‌بندی که به صورت روزانه با آن سر و کار داریم را می‌توانید در بسته‌بندی نوشابه‌ها در کنار یکدیگر مشاهده کنید. 

شرینک بسته بندی

نحوه خرید فیلم شرینک بسته بندی

شرکت نوآوران کیهان پلاستیک پارسام تولید کننده و فروشنده به انواع فیلم شرینک بسته بندی در ایران است. کافی است برای خرید فیلم شرینک، با ما تماس بگیرید و با توجه به نیاز خود؛ محصولتان را سفارشی سازی کرده وآن را سفارش دهید. همچنین اگر از سفارشی سازی محصول؛ اطلاعات کافی ندارید، می‌توانید نیاز کار خود را به همکاران ما توضیح دهید، تا تیم فروش کیهان پلاستیک شما را در سفارش نایلون شرینک شما را راهنمایی کنند.

قیمت فیلم شرینک

قیمت فیلم شرینک به علت نوسنات مواد اولیه، دائما در حال تغییر است. جهت استعلام قیمت روز فیلم بسته بندی شرینک با ما تماس بگیرید. شرکت نو آوران کیهان پلاستیک فقط از مواد اولیه در جه یک برای ساخت انواع فیلم شرینک استفاده می‌کند، اما اگر برای خرید فیلم شرینک می‌خواهید هزینه خیلی کم‌تری نسبت به  رول های بسته بندی فیلم های شرینک دیگری، که با مواد اولیه درجه یک، تولید شده اند پرداخت کنید، یک کار هست که می‌توانید، موقع سفارش انجام دهید.

شرکت‌هایی هستند که از مود اولیه درجه دو یا مواد بازیافتی استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید برای پایین اوردن هزینه از مواد اولیه بازیافتی برای سفارش شما استفاده کنند، که تنها معایب آن پایین آوردن شفافیت محصول‌تان است. این راه گزینه مناسبی  برای پایین آوردن قیمت فیلم شرینک بسته بندی است اما معمولا ما توصیه نمی‌کنیم.

فیلم شیرینک چیست؟ 

کاربرد فیلم شرینک

شرینک برای بسته بندی و پیچیده شدن به دور کالاها، استفاده می‌شود. این کار معمولا توسط دستگاه‌ها و تجهیزات خودکار انجام می‌شود. سپس شرینک توسط اسلحه حرارتی یا تونل های گرمایشی جمع شده و به کالا می‌چسبد.
برای بسته بندی کالا با استفاده از فیلم شرینک می‌توان از چند روش استفاده کرد:

 1.  با استفاده از یک غلطک، فیلم‌های شرینک را به دور محصول می‌پیچند و با اعمال گرما به محصول می‌چسبند.
 2.  فیلمی که از وسط تا شده با استفاده از یک رول به دور کالا پیچیده می‌شود و سه جهت دیگر آن با دریافت گرما مهر و موم می‌شود.
 3.  فیلم های شرینکی که به‌صورت کیسه های پلاستیکی هستند؛ کالا‌ها را از یک طرف، درون کیسه قرار می‌دهند و با اِعمال گرما به آن می‌چسبند.

بسته بندی مواد غذایی

مزایای استفاده از رول های فیلم شرینک بسته بندی

استفاده از فیلم شرینک بسته بندی برای بسته بندی کالا‌ها، یک سری مزایا با خود به همراه دارد. برخی از این مزایا عبارت اند از:

حفاظت از محصول توسط رول های فیلم شرینک بسته بندی

دوام رول های فیلم شرینک بسته بندی، امکان محافظت محتوای بسته بندی را می‌دهد. مقاومت بالای شرینک بسته بندی امکان آسیب با کالا در هنگام حمل و نقل را کاهش می دهد و از طرفی به ماندگاری محصولات و فاسد شدن آن‌ها کمک کرده و از پخش شدن محصول، جلوگیری می‌کند.

نمایش بهتر محصول توسط فیلم شرینک بسته بندی

شرینک بسته بندی می‌تواند، ضمن محافظت برای آسیب‌ زدگی، درخشندگی و براقیت بیشتری به محصول داده و جذابیت بصری آن را افزایش دهد.  این فیلم‌ها با قابلیت چاپ، طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و طرح ها را دارند.

پایداری محصولات توسط بسته بندی با فیلم شرینک

یکی از مهمترین مزایای شرینک بسته بندی (پلی اتیلن) قابلیت بازیافت آن است. این فیلم های طی فرآیند حرارت‌دهی هیچ بخار مضری آزاد نمی‌کنند.(برخلاف PVCها)

کاهش هزینه‌ها

با استفاده از فیلم شرینک بسیاری از شرکت‌ها توانسته‌اند کارتن و جعبه را از مراحل بسته بندی کالا حذف کنند. کالاهای سنگین می‌توانند بدون استفاده از سینی‌های مقوایی در به‌طور ایمن در شرینک بسته بندی قرار داد.

تفاوت بین فیلم شرینک، فیلم  pof و فیلم pvc 

 • فیلم شرینک pof و pvc بسته بندی با ضخامت کم است که بیشتر به عنوان یک روکش روی بسته بندی استفاده می شود ( همانند روکش پاکت سیگار یا بطری های آبمیوه )
 • اما فیلم شرینک به عنوان بسته بندی مادر استفاده می شود که دارای ضخامت بالایی است و قابلیت حمل بار را هم دارد . ( همانند بسته بندی 6 تایی آب معدنی )
 • فیلم شرینک pvc: شیرینک پی وی سی دارای جنسی خشک با انعطاف پذیری کم است ، که بیشتر به عنوان یک لایه محافظتی برای به دور ماندن کالا از گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرد .
 • فیلم شرینک pof : پلی الفین در واقع ارتقا یافته پی وی سی است که درای جنسی نرم با انعطاف پذریی بالا و چاپ پذری بهتر اما نازک‌تر است .

نحوه عملکرد فیلم شرینک بسته بندی

هنگامی که به فیلم شرینک گرما داده می‌شود، روی جسمی که آن را پوشانده، خیلی محکم، جمع می‌شود. گرما یا به‌صورت دستی و با اسلحه گرمایشی، به فیلم منتقل می‌شود و یا محصول به همراه فیلم، از میان یک تونل گرمایشی، از روی یک نقاله عبور می‌کند. استفاده از ‌ فیلم شرینک طی سال‌های اخیر در صنعت بسته بندی با استقبال زیادی روبرو شده است.  به این دلیل که این فیلم‌ها هم مقاومت و استحکام بالایی دارند و هم به دلیل چسبیدن به کالا به خوبی از آن محافظت می‌کند.

کاربرد فیلم شرینک

کاربرد فیلم شرینک بسته بندی در صنایع مختلف

 • فیلم شرینک می تواند در صنعت ساختمان سازی هم استفاده شود. این محصول می‌تواند برای محاصره و کاور داربست‌های ساختمانی، پل‌ها و انواع ساخت و سازها در شرایطی مثل طوفان، زلزله و … استفاده شود.
 • بسته بندی میوه و سبزیجاتی مثل پرتقال، خیار و … که ماندگاری آن ها را افزایش می‌دهد. بسته بندی انواع مواد غذایی مثل پنیر، گوشت و … که بهداشتی هستند و هم در برابر آسیب در امان هستند.

 • این فیلم ها حتی در بسته‌بندی کتاب‌ها، مجلات، کاغذها و … هم کاربرد دارند تا از آسیب دیدن محفوظ بمانند.

 • شرینک بسته بندی معمولا برای پوشش انواع مختلف بسته بندی ازجمله کارتن‌ها، جعبه‌ها، قوطی‌های نوشابه، بارهای پالت و… استفاده می‌شود. این فیلم‌ها قدرت تطبیق پذیری بالایی دارند و در انواع، ضخامت، وضوح و مقاومت‌های مختلف تولید می‌شوند.

 

 

 

مقایسه بسته بندی استرچ با بسته بندی شرینک

مقایسه بسته بندی استرچ با بسته بندی شرینک

در رابطه با مقایسه بسته بندی فیلم استرچ با بسته بندی شرینک باید گفت که هنگامی‌که صحبت از محافظت از محصولات می‌شود یا این‌که قرار است در حمل و نقل، محصولات و کالاها را سالم و آکبند جابجا کنیم، بسته بندی فیلم استرچ و بسته بندی نایلون شرینک اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگرچه این دو نوع بسته بندی تفاوت‌های زیادی دارند، اما اغلب اشتباه گرفته می‌شوند. هدف این مقاله این است که تفاوت این دو محصول و کاربرد هر دو آن‌ها را به طور خلاصه بیان کند.

فیلم شرینک بسته بندی نوع دیگری از فیلم پلاستیک شفاف است ولی ویژگی های بسته بندی با فیلم استرچ را ندارد. در بیشتر موارد از فیلم شرینک برای بسته بندی یک محصول استفاده می‌شود، اما ممکن است برای بسته بندی چندین محصول در کنار هم استفاده شود. بر خلاف فیلم استرچ که چندین بار دور پالت پیچیده می‌شود، فیلم شرینک بسته بندی به آرامی در اطراف یک محصول یا بار محصولات، پوشانده می‌شود و با اِعمال گرما، محکم شرینک می‌شود. این نوع بسته بندی معمولا ظاهری حرفه‌ای برای محصول ایجاد می‌کند.

راهنمایی تهیه فیلم شرینک

 

فیلم شرینک و انواع آن یکی از بهترین و کاربردی ترین فیلم‌های بسته بندی در محصولاتی مثل میوه و صیفی جات، کارتن‌ها، جعبه‌ها، قوطی‌های نوشابه، بارهای پالت و… که درواقع میشه گفت اکثر کالا‌ها، کاربرد  دارند. متداول ترین کالاهایی که دیده‌ اید بسته بندی نوشابه‌ها و آب معدنی‌ در کنار یکدیگر است. در بسته بندی فیلم شرینک و فیلم استرچ شباهت هایی وجود دارد، همچنین تفاوت هایی  از آن‌ها، وجود دارد و باید از هر یک از این فیلم‌‌های بسته بندی به درستی و در جایگاه درست خود برای بسته ندی کالا‌ها استفاده شود.

 

تا اینجای مقاله با انواع مشخصات، کاربرد‌ها، ویژگی‌ها و… رول های بسته بندی شرینک آشنا شدید، بد نیست بدانید نایلون شرینک یا فیلم شرینک یک نوع محصول هستند و نام های آن بایک‌دیگر متفاوت است. اکنون اگر می‌خواهید، این محصول را سفارش دهید می‌توانید با شماره هایی که در انتهای همین صفحه وجود دارد تماس بگیرید و یا  جهت سفارش، مشخصات بیشتر این محصول و استعلام قیمت روز فیلم بسته بندی شرینک، می‌توانید به صفحه نایلون شرینک مراجعه کنید.

شماره های تماس شرکت کیهان پلاستیک

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*