دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) چیست؟
در این مقاله می خوانیم

واژه انگلیسی شرینک (shrink) به معنای کشیده شدن است. پک (pack یا packing) به معنی بسته هست. در همین راستان شرینک پک (shrink pack) به نوعی بسته بندی معنی می‌شود. برای اینکه بدانید کدام دستگاه بسته‌بندی برای شما مناسب‌تر است و راحت‌تر بتوانید محصولات خود را با آن بسته‌بندی کنید، باید بدانید که دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) چیست و چه دستگاه‌های مختلفی در بازار تولید شده است. در ادامه به تمام سوالات شما پاسخ داده می‌شود تا بتوانید با خیال راحت با انواع دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) آشنا شوید.

با دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) آشنا شوید

این دستگاه یکی از مدل‌های رایج بسته‌بندی است که با استفاده از حرارت دادن به رول یا نایلون شرینک قرار داده شده در داخل آن، باعث تغییر حالت و چسبیدن پلاستیک نازک به اطراف جعبه یا بدنه محصول می‌شود. دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) به صورت کلی در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید شده است که در نوع اتوماتیک آن تمام عملیات مانند قرار دادن پلاستیک در اطراف محصول، برش پلاستیک، حرارت دادن به آن و… به صورت خودکار انجام می‌شود. در مدل دستگاه‌های شیرینگ نیمه اتوماتیک، برخی از مراحل گفته شده باید توسط اپراتور انجام شود و به صورت خودکار نیست.

عملکرد دستگاه شیرینگ به چه صورت است

عملکرد دستگاه شیرینگ به چه صورت است

به صورت کلی می‌توان گفت که عملکرد اصلی مدل‌های مختلف دستگاه شیرینگ یکسان و مشابه یکدیگر است. در ابتدا کالا بر روی دستگاه قرار می‌گیرد و سپس به اندازه‌ای که توسط اپراتور یا به صورت خودکار مشخص می‌شود، مقدار موردنظر از آن جدا می‌شود. در ادامه با توجه به اینکه دستگاه اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک است، محصول حرکت کرده و به بخش بعدی یعنی حرارت‌دهی وارد می‌شود. در نهایت بعد از حرارت دادن به فیلم شرینک و تغییر شکل آن، محصول بسته‌بندی شده از دستگاه خارج می‌شود.

دستگاه شیرینگ پک، دستگاه بسته بندی محصولاتی است که باید شیرینگ شوند. این نوع از دستگاه‌ها می‌تواند لازمه تولید کننده هایی باشد که تولیدیه، محصولاتی مثل انواع نوش‌آبه، دلستر‌های قوطی، بعضی از مواد های شوینده و… هستند. در کل  دستگاه شرینک پک دستگاه کاربردی و پر مزایا، برای تولیدی‌ها در صنایع مختلف است.

 

چه مدل‌هایی از دستگاه شیرینگ پک در بازار موجود است

برای اینکه بتوانید دستگاه مورد نظر و دلخواه خود را پیدا کنید، بهتر است با انواع دستگاه شیرینگ پک آشنا شوید:

دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) کابینی

 • اولین دستگاهی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، مدل کابینی است که می‌توان گفت ساده‌ترین نوع بوده و در گروه دستگاه‌های نیمه اتوماتیک قرار گرفته است. اگر محصولات شما کوچک است، می‌توانید مدل کابینی را تهیه کنید. درجه حرارت و طول زمان بسته‌بندی در دستگاه شیرینگ کابینی قابل کنترل و برنامه‌ریزی است. همچنین کارهایی که توسط اپراتور در این دستگاه انجام می‌شود شامل رول‌گذاری، هدایت محصول به قسمت دیگر و برداشتن بسته‌بندی در انتهای کار است.

دستگاه شیرینگ اتوماتیک

 • در داخل دستگاه‌های شیرینگ اتوماتیک از کانوایر استفاده شده است. این قطعه باعث می‌شود که هدایت محصول بسته‌بندی شده راحت و سریع‌تر باشد. همچنین شما می‌توانید درجه حرارت، سرعت و زمان بسته‌بندی محصول را در این دستگاه تنظیم و مدیریت کنید.

دستگاه شیرینگ پک تونلی نیمه اتوماتیک

 • اگر محصول شما وزن زیادی ندارد و کوچک است، دستگاه شیرینگ تونلی نیمه اتوماتیک می‌تواند برای شما مناسب باشد. از جمله ویژگی‌های این دستگاه، قابل کنترل و تنظیم بودن دهانه کابین و سرعت بالا در بسته‌بندی محصولات است. همچنین دستگاه تونلی نیمه اتوماتیک را می‌توانید در دو مدل تک فاز و سه فاز تهیه کنید.

دستگاه شیرینگ تونلی تمام اتوماتیک‌

 • برای محصولاتی که سنگین بوده و وزن بالایی دارند و همچنین حجم کمی دارند مانند جعبه‌های بطری‌ آب معدنی، جعبه‌های قطعات مختلف صنعتی و… باید از دستگاه شیرینگ تونلی تمام اتوماتیک استفاده کنید. این دستگاه دارای حسگر الکترونیکی برای هدایت اتوماتیک محصول و همچنین برش خودکار رول پلاستیک است.

کاربرد دستگاه‌ شیرینگ پک چیست

بعد از آشنایی با انواع دستگاه‌های شیرینگ، بهتر است با کاربرد دستگاه شیرینگ پک آشنا شوید:

برای این که متوجه شویم، که کاربرد دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) چیست؟ و چه نوع از دستگاه شرینک پک، در کدام صنف شغلی استفاده می‌شود، باید ابتدا تمامی صنایع هایی که توسط نایلون شرینک سرو کار دارند را بررسی کنیم و سپس بپر دازیم که کدام یک از انواع دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) برای کار ما مناسب تر است.سپس با نحوه کار و تنظیمات دستگاه شیرینگ به خوبی آشناشویم. به خاطر داشته باشید که همیشه یک تحقیق درست سبب یک خرید موفق می‌شود.

 دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک)در صنایع غذایی

 • شما می‌توانید برای بسته‌بندی غذا در رستوران‌ها، بسته‌بندی شکلات، شیرینی، تن ماهی، چای، بیسکوئیت و… از دستگاه شیرینگ استفاده کنید.
 • دستگاه شیرینگ پک در صنایع شیمیایی

 • دستگاه شیرینگ برای بسته‌بندی روغن، آب رادیاتور، ضد یخ و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • دستگاه شیرینگ پک در تولید دارو

 • برای بسته‌بندی قرص، پماد، شربت، شامپو و… می‌توان از دستگاه شیرینگ استفاده کرد.

دستگاه شیرینگ پک در صنعت آرایشی و بهداشتی

 • دستگاه شیرینگ برای بست‌بندی کرم، عطر، لوسیون، ادکلن و… کاربرد دارد.

دستگاه شیرینگ پک در تولیدات شوینده و پاک‌کننده

 • اگر می‌خواهید مایع ظرفشویی، جرم‌گیر، سفیدکننده و مایه دستشویی را بسته‌بندی کنید، دستگاه شرینک پک بهترین انتخاب است.

دستگاه شیرینگ پک در تولیدات بازی و سرگرمی

 • این دستگاه برای بسته‌بندی پازل، لوازم ورزشی، لوازم تحریر، کتاب و… کاربرد دارد.

دستگاه شیرینگ پک در تولیدات صنایع

 • همچنین از دستگاه‌های شرینک پک در بسته‌بندی قطعات خودرو، انواع فیلترها، واشرهای سیلندر، لوازم خانه و… نیز استفاده می‌کنند.

سخن پایانی درباره دستگاه شیرینگ پک

در نتیجه متوجه شدیم که دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) چیست و چه کاربردی دارد. دستگاه‌های شیرینگ پک باعث جابجایی آسان محصولات، جلوگیری از گردوغبار به داخل محصول، شکستن یا آسیب دیدن به محصول داخل جعبه، ایجاد امکان چسباندن مارک و نماد شرکت بر روی محصولات و… می‌شود. انواع دستگاه شیرینگ پک(شرینک پک) در صنعت و موقعیت‌های مختلف کاربرد بسیار مهمی دارند و شما می‌توانید با توجه به ابعاد و وزن محصول و میزان کارایی و نیاز خود، یکی از مناسب‌ترین دستگاه‌ها را انتخاب کنید.  بنابراین شما می‌توانید با انتخاب درست یک دستگاه شیرینگ باکیفیت و همچنین خرید یک رول و فیلم شیرینگ درجه یک، تاثیر بسیاری بر روی کیفیت تولیدات و ارائه منحصربه‌فرد داشته باشید، بنابراین پیش از انتخاب یکی از آن‌ها، توضیحاتی که برای معرفی و نحوه عملکرد دستگاه در متن نوشته شده است را بخوانید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برترین و بروزترین ها