افزودنی IR در نایلون گلخانه چیست؟

نایلون پوشش اصلی گلخانه است که در معرض شرایط جوی مختلف قرار می‌گیرد. یکی از مهمترین نکاتی که باید در انتخاب نایلون گلخانه در نظر داشت، انواع افزودنی‌های به‌کار رفته در آن‌هاست زیرا این افزودنی‌ها به میزان زیادی کارایی و مقاومت نایلون را افزایش می‌دهند.
تابش، فرآیندی است که طی آن گرما از یک جسم به جسم دیگر منتقل می‌شود.
قسمت گرم نور مرئی یا تولید‌کننده‌ی گرما در نور، مادون قرمز است.

 

افزودنی های نایلون گلخانه

IR یا مادون قرمز چیست؟

IR که مخفف عبارت Infrared یا همان مادون قرمز، امواج خورشیدی است که ماهیت الکترومغناطیسی داشته و از آنجا که طول موج آن از ناحیه مرئی بیشتر است، در ساختار چشم انسان قابل تشخیص نیست.

فرآیند تولید گرما توسط امواج مادون قرمز در گلخانه


انرژی خورشیدی با طول موج کوتاه وارد گلخانه شده و پس از برخورد به گیاه و کف گلخانه به انرژی گرمایی (طول موج بلند) تبدیل شده و در فضای گلخانه گیر می‌کند.
در شب عکس این اتفاق رخ می‌دهد، بیش از 40 درصد گرمای گیاهان و کف احیا شده و نایلون‌های پلی‌اتیلن به 74 درصد از این انرژی گرمایی اجازه خروج می‌دهند.
حفظ دما در داخل گلخانه مخصوصاً در زمان‌هایی که افت دما به سرعت و شدید است بسیار اهمیت دارد.
برای حفظ این گرما، تولیدکنندگان افزودنی ساخته‌اند که در فرمولاسیون پلاستیک گلخانه قرار گرفته و از هدر رفت این انرژی گرمایی جلوگیری می‌کند.

افزودنی مادون قرمز

در فصل سرد سال، با رفتن خورشید دمای داخل گلخانه به شدت افت می‌کند، نایلون‌های گلخانه‌ای که داری افزودنی IR هستند، از فرار گرما و افت شدید دما جلوگیری می‌کنند.
تحقیقات نشان داده است که افزودنی IR باعث کاهش چشمگیر تلفات تابش خواهد شد. این افزودنی تا حدود 35 درصد در شب‌های سرد و 15 تا 20 درصد در شب‌های گرم، صرفه‌جویی در انرژی گرمایی را به همراه خواهد داشت.

خرید محصولات پلی اتیلن

 

مکانیسم عمل افزودنی IR بطور خلاصه به شکل زیر است:

گرمای خورشید در روز با طول موج کوتاه وارد گلخانه شده و باعث گرم شدن محیط می‌شود. در شب و بعد از غروب آفتاب این گرما با طول موج بلند می‌خواهد از گلخانه خارج شود، در این هنگام است که این افزودنی IR وارد عمل شده و همانند یک آینه قسمتی از این طول موج‌ها را به داخل گلخانه باز می‌تاباند.

پلاستیک گلخانه

از مهمترین مزایای استفاده از افزودنی IR می‌توان به محافظت گیاه در برابر یخ‌زدگی در فصل‌های سرد و به‌ویژه در مناطق کویری، کاهش مصرف سوخت گلخانه، افزایش بازدهی و کیفیت محصول و … اشاره کرد. به‌طور کلی افزودنی IR یکی از مهمترین ویژگی‌های نایلون گلخانه‌ای است.

فیلم‌های دارای افزودنی IR امروزه با قیمت مناسب و طول عمر بالا نسبت به فیلم‌های معمولی به راحتی در دسترس است.
پیشنهاد می ‌کنیم که از نایلون‌هایی که این افزودنی در لایه داخلی قرار دارد استفاده شود، این کار باعث می‌شود تا ماده مرطوب‌کننده‌ای که در اکثر فیلم‌ها وجود دارد، رطوبت متراکم شده را از بین ببرد.

برای سفارش این محصول می‌توانید با شماره‌های 13-56230410-021 یا 09105991483 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط:

error:
صحبت در واتس‌اپ
سلام
جهت سفارش برای ما پیام بفرستید