نحوه نصب نایلون گلخانه
در این مقاله می خوانیم

شما با نصب موفقیت‌آمیز، نایلون فضای داخلی گلخانه را از شرایط آب و هوایی سخت در امان نگه‌ می‌دارید. از آنجا که این پوشش به‌طور معمول به سازه متصل می‌شود، مراحل نصب نایلون گلخانه باید به‌صورت استراتژیک برنامه‌ریزی شود تا مقاومت فیلم با توجه به نوسانات دمای محلی یا پاره شدن‌های تصادفی، در امان بماند؛  کشیدن نایلون گلخانه چند مرحله دارد،  با ما همراه باشید که در ادامه به آموزش نحوه نصب نایلون گلخانه بپردازیم.

کشیدن نایلون روی  سقف گلخانه

بعد از انتخاب نایلون گلخانه و گرفتن اندازه نایلون گلخانه نوبت نصب نایلون بر روی گلخانه است. نصب نایلون بر روی گلخانه چند مرحله دارد، بعداز آشنایی با این مراحل، به کمک چند نفر می‌توانید، به راحتی نایلون خود را بر گلخانه خود قرار دهید.اما دانستن جزئیات و اطلاعات دقیق‌تر می‌تواند به شما در نصب بهتر نایلون کمک کند.

ترتیب کلی عملیات نصب کاملا مشخص است:

 • نایلون را روی تونل قرار دهید
 • نایلون را به دیواره‌های انتهایی گلخانه متصل کنید
 • در نهایت آن را از سمت دیواره‌های کناری محکم کنید.

مرحله اول نصب نایلون گلخانه

 •  رول پلاستیک را در در مقابل یکی از دیواره‌های انتهایی قرار دهید.

 رول پلاستیک را در در مقابل یکی از دیواره‌های انتهایی قرار دهید.

مرحله دوم نصب نایلون گلخانه

 •  ابتدای نایلون را به سمت داخل یک لا بزنید و با طنابی که چندبار دور آن پیچیده شده، گره‌ای محکم ایجاد کنید. بهتر است گره را زیر پلاستیک بزنید.(مطابق عکس زیر)

 نایلون سقف گلخانه

مرحله سوم نصب نایلون گلخانه

 •  نفر دوم باید طناب را از روی سقف گلخانه تا دیوار انتهایی مقابل بکشد.

آموزش تصب نایلون گلخانه

مرحله چهارم نصب نایلون گلخانه

 •  فردی که سر اول طناب را به دیوار انتهایی برده باید شروع به کشیدن کند و نفر دوم نایلون را به روی سازه گلخانه هدایت کند. (پلاستیک باید کاملا در وسط سازه گلخانه قرار بگیرد و با طناب کشیده شود.)

مراحل نصب نایلون گلخانه

مرحله پنجم نصب نایلون گلخانه

 •  پس از رسیدن به طرف دیگر، نایلون را از یک سمت باز کنید و با گیره مخصوص به محل تقاطع سقف با دیواره انتهایی وصل کنید.

چگونکی قرار دادن نایلون گلخانه با کمک یکدیگر مرحله ششم

مرحله ششم نصب نایلون گلخانه

 •  نایلون را از طرف دیگر باز کنید و با گیره به دیوار انتهایی وصل کنید. (در نظر داشته باشید که نایلون باید کاملا روی سازه تنظیم باشد تا وزن نایلون به‌طور مساوی روی بدنه قرار بگیرد.)

نایلون را از طرف دیگر باز کنید و با گیره به دیوار انتهایی وصل کنید.

مرحله هفتم نصب نایلون گلخانه

 • نصب نایلون روی دیواره طولی باید از وسط به طرفین انجام شود و همزمان سمت راست و چپ متصل شود، طوری که نصاب‌ها یکدیگر را آینه کنند.

چگونکی قرار دادن نایلون گلخانه با کمک یکدیگر مرحله نهایی

برای نصب باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

 •  بهترین زمان برای نصب نایلون گلخانه یک روز آرام است زیرا وزش باد کیفیت نصب را تحت تاثیر قرار می‌دهد، حتی اگر افراد زیادی برای اجرای پروژه کمک کنند.

 • بهتر است یک روز گرم را برای نصب انتخاب کنید به این دلیل که پلاستیک بر اثر گرما منبسط شده و به راحتی روی سازه قرار می‌گیرد و احتمال اینکه بعدها نایلون روی سازه براثر گرما شل شود را کاهش می‌دهد.

 • به هنگام اتصال نایلون به سازه تا جای ممکن نایلون را بکشید تا دچار چین‌خوردگی نشود.

نصب-پلاستیک-بر-روی-گلخانه

گلخانه دارانی که گلخانه‌های آن‌ها، پوششی، پلاستیکی دارد، باید با نحوه نصب نایلون گلخانه آشنا باشند. نایلون گلخانه فقط برای بار اول رو گلخانه شما نصب نمی‌شود. بعد از مدتی احتیاج دارید نایلون گلخانه خود را تعویض کنید و دوباره آن را بر گلخانه خود نصب کنید. نصب پلاستیک گلخانه را برای یکی یا دوبار می‌توانید به افرادی که تخصص آن‌ها است، پول بدهید تا بر دیواره و سقف گلخانه شما نصب کنند، ولی در نهایت شما مجبور می‌شوید که آموزش نصب نایلون گلخانه را یاد بگیرید، تا بتوانید هر دفعه خودتان شخصی باشید که نایلون گلخانه خود را بر روی گلخانه خود قرار می‌دهد.

 

تا اینجا مقاله با نحوه نصب نایلون گلخانه و مراحل نصب نایلون گلخانه خود به خوبی آشنا شدید. اکنون اگر این موارد رو به خوبی اعمال کنید می‌توانید به راحتی روش نصب پلاستیک گلخانه  خود را انجام دهید برای اطلاعات بیشتر از این محصول یا با شماره های زیر تماس بگیرید و یا به صفحه محصول خرید نایلون گلخانه مراجعه کنید.

دیدگاه ( 4 )

 1. وحید28 فروردین 1401

  سلام وقت بخیر من میخوام ی گلخانه کوچک درست کنم حدود 15 متر دو تا سوال داشتم زوارها هر چند سانت باید بر روی سازه و بر روی نایلون نصب شوند؟

  بین نایلون و سازه عایقی یا … نصب میشه؟ در تابستان فلز سازه خیلی داغ میشه آیا به نایلون آسیب میرسونه؟

  پاسخ
  • کیهان پلاستیک31 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز لطفا جهت مشاوره رایگان با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. سعید20 دی 1402

  سلام وقت بخیر برای رد شدن لوله دستگاه هواساز باید نایلون سقف گلخانه رو برش بزنم خاستم راهنمایی کنید به چه طریقی باید برش بزنم معمولی با تیغ برش بزنم اتفاقی میوفته یا خیر؟ اگر مرحله خاصی دارد ممنون میشم از راهنمایی تون چون گیر کردم برای این کار

  پاسخ
  • کیهان پلاستیک30 دی 1402

   سلام مشاوران ما در شرکت به صورت رایگان میتونن راهنمایی کنن. لطفا تماس بگیرید

   پاسخ
دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*